• 09216248737
ielts

همه چیز در مورد آزمون بین المللی IELTS

آزمون آیلتس (IELTS)، معروف ترین آزمون ارزیابی مهارت های زبان انگلیسی است و سالیانه بیش از 2 میلیون نفر در این آزمون شرکت می کنند. متقاضیان مهاجرت و افرادی که به دنبال ادامه تحصیل هستند، از مشتریان اصلی این آزمون به شمار می روند. همچنین داشتن مدرک آیلتس، لازمه تحصیل در دانشگاه های انگلستان بوده و در بسیاری از کشورهای مهم از سوی کارفرما، به عنوان مدرکی معتبر شناخته می شود. در ادامه به بررسی بیشتر آزمون آیلتس می پردازیم.

IELTS مخفف چیست؟
IELTS مخفف (International English Language Testing System) است و در فارسی به معنای سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی می باشد

IELTS از چه بخش هایی تشکیل شده است؟
این آزمون به دو شکل آکادمیک (Academic) یا جنرال (General Training) گرفته می شود؛ اگر متقاضی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را داشته باشد می بایست در آزمون آکادمیک و اگر برای مهاجرت بخواهد اقدام کند باید در آزمون جنرال شرکت نماید. به دلیل تأکید مراکز آکادمیک و دانشگاهی بر مهارت های Reading و Writing، در این دو مهارت میان آزمون آکادمیک و جنرال تفاوت وجود داشته اما در Speaking و Listening هر دو آزمون یکسان هستند.
در این آزمون 4 مهارت اصلی سنجیده می شوند.
مهارت ها و مدت زمان پاسخ دهی به هر بخش در زیر آورده شده است:
• Listening: دارای 4 بخش، 40 سوال و 30 دقیقه زمان
• Speaking: مصاحبه و 15 دقیقه زمان
• Reading: بین آزمون آکادمیک و جنرال تفاوت وجود دارد – 3 بخش، 40 سوال، 60 دقیقه زمان
• Writing: بین آزمون آکادمیک و جنرال تفاوت وجود دارد – 2 بخش نوشتاری، 60 دقیقه زمان
چه کسی باید IELTS بدهد؟
همانطور که ذکر شد، مدرک آیلتس از سوی تعداد بسیار زیادی از دانشگاه ها و کارفرمایان بین الملی پذیرفته می شود، از جمله: استرالیا، کانادا، ایرلند، نیوزلند، انگلستان، آمریکا و … . بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل و مهاجرت به کشورهای ذکر شده را دارید می بایست در این آزمون شرکت کنید. همچنین اگر نیاز به داشتن یک مدرک زبان معتبر برای خودتان هستید مدرک آیلتس پیشنهاد میشود.

سطح و نمرات آزمون IELTS
بعد از تصحیح برگه ها، امتیازی از 1 تا 9 به کاربر تعلق می گیرد. کسب نمره نیم نیز امکان پذیر است مثلا 6.5. دانشگاه های معتبر معمولاً نمره ای بین 6 تا 7 را قبول می کنند. ممکن است در هر کدام از مهارت های 4 گانه، شرط نمره ی حداقلی را نیز لحاظ کنند.

مراکز برگزاری امتحان IELTS کجا هستند؟
امتحان آیلتس در مراکز معتبر این آزمون که در سرتاسر جهان وجود دارند، گرفته می شود.

آزمون IELTS چه زمانی برگزار می شود؟
آزمون در تاریخ های مشخص شده ای گرفته می شود، شما می توانید پس از یافتن نزدیک ترین مرکز به شهر خود و ثبت نام، جهت شرکت در آزمون مراحل بعدی را انجام دهید.

هزینه آزمون IELTS چقدر است ؟
هزینه آزمون توسط مرکز تعیین می شود و مقدار آن در هر کشور متفاوت است اما معمولاً هزینه آن 230 دلار آمریکا می باشد.

چگونه برای آزمون IELTS آماده شوم؟
شما می توانید برای کسب آمادگی در آزمون IELTS در کلاس های آنلاینی که توسط استاد طرلان ارائه می شوند ثبت نام نمایید. کلاس های Pre-IELTS و IELTS Skills مخصوص آمادگی برای آزمون آیلتس هستند. شما می توانید از طریق تماس با ما، از جزییات هر کدام از کلاس ها اطلاعات بیشتری کسب نمایید.
واتسپ: 09216248737
اینستا: tarlan_english_academy

images
مرجان طرلان
27 آگوست 2022